Dzięki zorganizowanej pomocy drogowej nawet kierowcy ciężarówek mogą liczyć na szybką i profesjonalną interwencję w razie usterki na drodze

Posted on

pomoc drogowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Im więcej jakiś wóz jeździ, tym większa okazuje się możliwość, że będzie się psuł. Przez to też kierowcy tirów powinni okazać się przyszykowani na to, że przy tych wielkich kilometrach, które robią każdego dnia, części w ich samochodach w każdej chwili mają szansę potrzebować naprawy. Na szczęście oferowany im jest mobilny serwis tir, który ma szansę przyjechać w dowolne miejsce i jeżeli to jedynie realne, może dokonać naprawy na miejscu, bez konieczności udawania się do warsztatu. A przy okazji dodajmy, że niekiedy transportowany jest towar, który szybko się psuje, zatem równie szybka akcja byłaby jak najbardziej pożądana - natychmiastowy transport ładunku jest w stanie uratować chociażby część produktów.

serwis mobilny TIR
W takim serwisie zazwyczaj można zobaczyć doświadczonego mechanika, który na wyposażeniu będzie posiadał wszelkie najistotniejsze części, które przeważnie podlegają zniszczeniu, a co się z tym łączy, powiększa to szansę, że wszystko uda się naprawić bez znaczniejszej zwłoki, a opóźnienie w dowiezieniu towaru nie będzie aż tak spore. Warto posiadać numer na mobilny serwis tir: http://autotruckservice.eu/. W związku z tym oczywiste jest to, iż obecnie na terytorium naszego państwa nie brakuje przedsiębiorstw, które świadczą te usługi. Jednakże musimy w tym miejscu zaznaczyć, iż zdecydowana większa część z nich dotyczy pojazdów osobnych, nie wspominając nic we własnej ofercie o pojazdach ciężarowych i dostawczych, których specyfikacja jest przecież zdoła odmienna.

A przecież takie pojazdy także ulegają awariom i to wcale nie rzadziej niż osobowe. Co w związku z tym zrobić w sytuacji usterki takiego pojazdu? Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak należałoby podkreślić, że dzisiaj, głównie w większych aglomeracjach w naszym kraju mamy również spółki, które zaprzątają się również ciągnięciem samochodów ciężarowym, lub naprawa samochodów ciężarowych. Dlatego też każdy, kto porusza się takim wozem, musi posiadać kilka numerów kontaktowych, żeby taka pomoc drogowa tir w momencie jakichś problemów z autem zdołała przybyć na miejsce i nas wesprzeć. Taka pomoc drogowa tir upraszcza życie nie tylko kierowców, ale także samym właścicielom przedsiębiorstw przewozowych.

Nie muszą oni zamartwiać się o swoją flotę - w razie zależnych od losu zdarzeń firmowe pojazdy ciężarowe są bezpieczne. Okoliczności podbramkowe bywają już z reguły niełatwe do przewidzenia, więc warto zadbać o potrzebne numery telefonów z odpowiednim wyprzedzeniem. Kiedy przyjdzie czas na ich użycie, to nie będzie trzeba na łapu capu szukać w sieci takich kontaktów. Zresztą podjęcie współpracy ze stałymi wspólnikami może być dla konkretnej firmy bardzo korzystne.

Każdy zaznaczy, jak wygląda pomoc drogowa i wprost obserwował również jak wygląda wóz wzięty na lawetę. Należy powiedzieć, że taka pomoc drogowa tir także może rozpocząć holować do miejsca, gdzie będzie mógł zostać naprawiony. Oczywiście w pierwszej kolejności podejmowane będą działania, żeby wszystko zreperować na miejscu, lecz kiedy nie będzie to możliwe, to taka pomoc może zabrać dane auto oraz zawieźć do warsztatu. Pewnie że tego rodzaju pomoc drogowa jest odpowiednio znaczniejsza, tak by móc udźwignąć ciężarówkę, nie mniej funkcjonuje ona tak samo sprawnie, jak pomoce drogowe, które okazują się być przyszykowane do pomocy w momencie, gdy usterce ulegnie samochód osobowy.

Tags: serwis, części, pomoc drogowa