Dlaczego warto kupić przyczepkę dla dziecka?

Posted on 28/04/2022 3:38pm

Stosunkowo mała przyczepka do wożenia dziecka jest bardzo interesującym pomysłem i chyba jeszcze niedocenionym przez nas produktem. Na szczęście w naszym kraju od oKOŁO 10 lat mamy prawo legalnie transportować dzieci w tego typu akurat przyczepkach, nie będąc narażonym na jakikolwiek mandat.


W koło tego typu przyczepek stworzono wiele mitów, a co poniektóre osoby uważają, że są one kosztowne lub że są mało wygodne czy niebezpieczne.
przyczepki
Author: Guillaume Speurt
Source: http://www.flickr.com


Sądzą również, że niepotrzebnie zajmują dosyć cenną przestrzeń w garażu, czy domu. Należy również wiedzieć, że przyczepki dla dzieci są bardziej kosztowne, niż foteliki rowerowe, ale posiadają parę plusów więcej. Po pierwsze należy mieć świadomość, że tego typu przyczepki są dla dziecka o wiele wygodniejsze, niż foteliki. Nasz maluch może się spokojnie rozłożyć w przyczepce oraz wyciągnąć swe nóżki oraz dla przykładu pobawić się swoimi pluszakami. Ponadto przyczepki dla najmłodszych są znacznie bezpieczniejsze, niż foteliki. Tego typu przyczepka jest o wiele bliżej ziemi, niż fotelik i w razie jakiejkolwiek wywrotki, nie będzie ona tak dotkliwa, jak w przypadku fotelika.


Na bezpieczeństwo przyczynia się także budowa ramowa przyczepki, która ochrania ją w chwili ewentualnej przewrotki. Bardzo ważnym składnikiem jest zaczep kulowy do roweru, który w przypadku jego wywrócenia się, udaremnia przewrócenie się również przyczepki. Kiedy posiadamy fotelik, to przewróci się on razem z rowerem. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść przyczepek jest to, że umożliwiają one zabranie aż dwóch dzieciaków. Naturalnie zależnie od konkretnego modelu, są przyczepki jedno- albo dwuosobowe.
Warto również upewnić się, czy w takiej większej przyczepce da się przestawić siedzenie w taki sposób, aby mogło jechać tylko jedno dziecko na środku przyczepki.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące informacje na interesujący Cię temat. Wejdź do następnego wpisu i czytaj wpis fosforowanie.

To jednak najczęściej jest standard. Warto także wiedzieć, że przyczepki dają możliwość przewożenia bagażu albo jakichś potrzebnych rzeczy.

Tags: sport, bezpieczeństwo, KOŁO