Dlaczego części zestawu rozrządu powinny być oryginalne?

Posted on 04/08/2020 8:12am

Przy remontowaniu samochodu wielokrotnie stoimy przed koniecznością wybrania, czy powinniśmy nabyć część oryginalną, czy też wystarczyłby jedynie zamiennik.


W rzeczywistości dobrze byłoby pójść na pewnego rodzaju kompromis, w formie zakupu elementów tak fabrycznie nowych, jak i nieoryginalnych.


zestaw rozrządu
Author: Marty B
Source: http://www.flickr.com


Części tego typu jak np. całkowity zestaw rozrządu, zatem rolki, pasek oraz napinacz czy też ew. pompa wody, powinny być oczywiście nie tylko oryginalne, ale także co jakiś czas poddawane serwisowi. Nie jest to najtańsza czynność, gdyż jest ona związana z relatywnie dużym kosztem zamiany wspomnianych elementów. Nie warto jednak skąpić przy ich kupnie, gdyż mogłoby się to niezwykle szybko odpłacić pięknym za nadobne w postaci konieczności wyremontowania całego silnika.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (https://motolegend.pl/kaski-na-crossa) tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Jeżeli jakakolwiek część
rozrządu byłaby nieoryginalna i byłaby powodem popsucia się czy też nawet zniszczenia jednostki napędowej, koszty renowacji okazałyby się nieproporcjonalnie bardziej znaczące niż wcześniejsze kupno oryginalnych części zestawu rozrządu.


Z drugiej strony na szczęście niektóre elementy rozrządu mogłyby być wykorzystane w formie dobrej jakości zamienników. Chodzi tutaj o paski klinowe czy paski wielorowkowe. Cena zestawu rozrządu uwarunkowana jest od konkretnego modelu pojazdu, gdyż (https://sklep.oemtuning.pl/

Koszt takiego zestawu waha się wokół kwoty 300-1500 złotych - w zależności od modelu oraz rocznika konkretnego samochodu. Zdecydowanie korzystniej jest jednak inwestować w najwyższej klasy oryginalne części, gdyż zwróci się to na pewno w postaci bezproblemowej eksploatacji.

Tags: marki, czas, auta, kupić, samochod