Czym wyróżniają się opony na lato i na zimę? Czemu są takie ważne? Czym się różnią?

Posted on

Opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Opony są niezwykle istotnym elementem każdego pojazdu. Pozwalają na jego odpowiednią amortyzację, a jako część mająca styczność z podłożem, decydują o komforcie jazdy. Przede wszystkim jednak decydują o stanie bezpieczeństwa pasażerów. Dlatego tak istotne jest, by były dobrze dobrane i w jak najlepszym stanie. By ostatni warunek był zapewniony, powinno się regularnie dokonywać wymiany opon. Konieczność tej wymiany określana jest w oparciu o jej stopień zużycia. Opony mają najczęściej specjalne znaczniki, pozwalające na określenie poziomu zużycia. Oczywiście czas zużywania opony uzależniony jest od dużej liczby czynników. W inny sposób będą się przykładowo zużywać opony 4x4, a inaczej wszystkie pozostałe ---http://www.hurtopony.pl/terenowe.html---.

Sporo zależy od uprawianego przez kierowcę sposobu jazdy. Styl taki bywa przede wszystkim bardziej dynamiczny lub raczej spokojniejszy. Oczywiste jest, że przy przewadze stylu dynamicznego zużycie opon pojawi się wcześniej. Rodzaj opon również zależy od wielu aspektów.
opony samochodowe
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Opona zimowa określana jest właśnie tak, z powodu specjalnych lamelków, które są odpowiedzialne za przyczepność na śniegu. charakteryzuje się dość małymi i wysokimi klockami – bieżnik ma grubość często większą niż 11 milimetrów. Oponawydaje sięjakby nierówna różnymi większymi wgłębieniami i mniejszymi nacięciami. Zapewniają one dobre odfiltrowanie wody. Przy tym, kanaliki gwarantujądużąszybkośćjazdy przez głębsza wodę.

Miękka mieszanka, czyli bieżnik opony na zimę powinien odkształcać się pod naciskiem palców, oferuje bardziej niezawodną przyczepność w niskich temperaturach. Spis produktów znajdziesz na stronie: Opony osobowe letnie Odpowiednie produkty zakupi tam najczęściej zarazem normalny konsument, jak również osoba niezwykle zainteresowana motoryzacją.Zazwyczaj lepiej nie żałować odrobiny pieniędzy na potrzebne opony samochodowe. Zdecydowanie bezpieczniej jest zapłacić kilka złotych więcej, aby móc cieszyć się lepszym standardem i przyczepność opon odpowiednich marek. Dobrym przykładem są w tym wypadku opony Sava (hurtopony.pl/opony-sava.html), przystępne pod względem ceny projektowane w Europie, z wykorzystaniem technologii firmy Goodyear. W ofercie tejże firmy odnaleźćmożna opony osobowe, ciężarowe, dostawcze ,jak i te przeznaczone dla samochodów rodzaju SUV. Odmiennym modelem, jakiej potrzeba się niewątpliwie przyjrzeć są opony Toyo. Producentem Toyo jest ceniona Japońska firma Toyo Tire & Rubber Co. Ltd. Istnieje ona nieprzerwanie od 1945 roku, zaś jej główna siedziba firmy jest umiejscowiona w Osace.

Firma ta od wielu lat sponsoruje wiele wszelkich imprez tubingowych bądź też wyścigi samochodowe. Opony Toyo mają głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec. przypadków kupują je osoby, które są blisko powiązane ze sportem samochodowym. Opony tej marki charakteryzuje niecodzienny bieżnik. Poza produkcją opon do pojazdów osobowych, firma ta posiada w swojej rozległej ofercie także modele opon do samochodów dostawczych, a nawet do autobusów. Początki były niełatwe. Nauki z 1914 roku spowodowały, iż zaczęto pracować nad pojazdami o przeznaczeniu wojskowym. Pierwszym z takich pojazdów był pojazd BRC-40, amerykański samochód napędzany na cztery koła. Zgodnie z zamówieniem potrzebne były specjalistyczne opony, które współcześnie skrótowo nazwane są oponami 4X4.

W sklepach z oponami możemy obecnie kupić kilka typów tych opon. Oznacza się je Literami AT, MT, Extrem. Opony 4X4 AT [HURTOPONY.PL] są przeznaczone do używania na każdych podłożach, począwszy od leśnych duktów, po autostrady. Można na nich jeździć cały rok, i co ważne, najmniej ze wszystkich rodzajów opon podnoszą poziom zużycia paliwa. Następny rodzaj opon stosowany do aut terenowych, to opony 4X4 MT. Przeznaczono je do jazdy po trudnym terenie, dobrze działają w śniegu, nie najlepiej w błocie a najgorsze własności przyczepne ma ten rodzaj opon 4X4 na utwardzonych drogach. Ogólnie, to guma troszkę bardziej wyspecjalizowana.
4x4 offroad
Author: PrsF1
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej specjalistyczna jest opona typu ekstrem. Przeznaczona jest do jazdy poza drogami. Nie nadaje się do używania na asfalt, ponieważ bardzo szybko się w warunkach drogowych niszczy. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są tak zwane opony całoroczne ---tu możesz zamówić opony---. Używanie ich powoduje, że nie trzeba zmieniać opon z letnich na zimowe i na odwrót. Takie opony można nabyć w każdej wersji, na przykład do nabycia są całoroczne opony dostawcze i dużo innych. Stosowanie tego rodzaju opon jest z pewnością wygodne, ale nie zapewnia pełni bezpieczeństwa. Stosowanie opon typowo letnich i zimowych jest znacznie bezpieczniejsze, ponieważ są one bardziej dopasowane do skrajnych warunków występujących podczas danej pory roku.

Tags: opony, bieżnik, samochód, Europa, Niemcy, autobus