Czym w praktyce jest kotwica i w jakim miejscu aktualnie stosuje się przeróżne haki?

Posted on 06/06/2019 8:15am

Wykonywanie mnóstwa zawodów jest czasem do pewnego stopnia związane z podnoszeniem różnego typu przedmiotów. Do takiego celu używa się często niektóre urządzenia, które posiadają pewną wspólną cechę.


Otóż jest nią to, że dużo z nich zakończonych jest hakiem, przy pomocy jakiego można przenieść pewien przedmiot.
hak
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Mogłyby nim zostać zarówno tzw. europalety, części w autach jak i między innymi np. śledzie, gdyż wędka także przecież jest zakończona hakiem. Jak zatem widać, tego typu metalowy hak można by wykorzystywać w naprawdę wielu różnorodnych dziedzinach. W budownictwie, medycynie czy transporcie. Należałoby np. wspomnieć, ze istnieje narzędzie pod nazwą hak chirurgiczny, jaki jest wykorzystywany do odsuwania pewnych części ciała w czasie wykonywania operacji. Większość ludzi zna jednak inny wariant zaczepu. W motoryzacji służy on czasem do ciągnięcia samochodów w zimie. Część aut jest seryjnie zaopatrzona w inny rodzaj zaczepu - ten służy do ciągnięcia przykładowo przyczepki kempingowej.


folia
Author: Den Braven
Source: Den Braven


Ogłoszenia
Author: PrsF1
Source: http://www.flickr.com


Są ponadto haki wykorzystywane w transporcie morskim. Jest tak dlatego, że kotwica to nic innego niż hak, którego obowiązkiem jest zaczepić się do jakiegokolwiek obecnego w morskim dnie elementu. Jeszcze inną odmianą haka jest niewygodna dla jakieś osoby informacja, która w określonych sytuacjach mogłaby być podstawą do szantażowania.
Ponadto dawniej w sklepach z mięsem witały nas popularne nagie haki. Obecnie jednak najczęściej wykorzystuje się je do przenoszenia różnorodnych ładunków na małe dystanse.

Tags: transport, sklepach, okres