Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Posted on 19/03/2022 7:35am

Stopniowo nadchodzi moment, gdy trzeba opony letnie wymienić na opony zimowe. Ich wymiana jest dość niekomfortowym procesem. Niemniej jednak można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Na nieszczęście na niesuchym podłożu mają lichą przyczepność. Nie gwarantują one takiej pewności jak opony specjalistyczne. Naturalnie jest to tańsze rozwiązanie, ale nie trzeba oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie zarówno nas samych jak i naszych bliskich.Opony samochodowe
Source: www.interopony.pl
Idealnie sprawdzają się one w państwach, gdzie pory zimowe są niemroźne. W Polsce takie opony są całkiem dobre dla samochodów, które sporadycznie są stosowane bądź dla takich, które systematycznie poruszają się tylko i jedynie po mieście przykładowo pojazdy kurierskie.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy materiał, to nie zwlekaj i zobacz szczegóły na stronie (www.sacher-cnc.pl/obrobka-cieplna/). Z pewnością stwierdzisz, że tam też są to bardzo interesujące informacje.

Aczkolwiek i one od czasu do czasu muszą poruszać się na obrzeżach miasta, gdzie z reguły nawierzchnie nie są odśnieżone, także w sumie dla nich również nie jest to pozytywne rozwiązanie.

Jak widać warto zainwestować zarówno w opony zimowe jak i opony letnie. Należy je zmienić już przy temperaturze powietrza plus siedmiu stopni Celsjusza, albowiem przy takiej temperaturze letnie opony twardnieją i tracą sprężystość. Warto je wymieniać w autoryzowanych stacjach obsługi, gdyż wówczas będziemy mieć gwarancję, że zostało wszystko należycie wykonane. Dzięki tym oponom zostanie zachowana przyczepność na nawierzchniach śliskich i zasypanych śniegiem. W ich skład, w przeciwieństwie do letnich, wchodzi znaczna zawartość krzemionki, w związku, z czym nie robią się one twarde w warunkach małych temperatur i zachowują swoją elastyczność.

Cena zarówno jednych jak i drugich jest rozmaita. Można kupić te lepsze, z górnej półki, ale są one znacznie droższe od tych mniej słynnych firm. Niemniej jednak niewysoka cena łączy się z mniejszym bezpieczeństwem podróżowania.

Jest sporo firm oraz sklepów, które zajmują się handlem opon i felg do przeróżnych samochodów. Wklepując w wyszukiwarkę na przykład opony bądź po prostu wchodząc na można porównać ceny oferowane przez dane przedsiębiorstwo. Ceny te naprawdę są konkurencyjne, albowiem bardzo dużo takich firm znajduje się na krajowym rynku.

Tags: opony zimowe, opony, opony letnie, Celsjusza, kurierskie, letnie opony, krzemionki, felg

Author: A.Z.