Co mogą zrobić kierujący ciężarówkami w sytuacji, gdy pojazdy, którymi jeżdżą ulegną awarii.

Posted on 19/02/2019 7:30am

Ciężarowe samochody stanowią obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportowych. Codziennie dziesiątki tysięcy tirów przez całą dobę jeżdżą pomiędzy różnymi miejscowościami, tak aby na czas dostarczyć transport. Jednak kierujący ciężarówkami w trosce o swoje bezpieczeństwo przestrzegać muszą dość rygorystycznych zasad dotyczących czasu jazdy, więc nie mogą jeździć całą dobę.


laweta
Author: Jon Collins
Source: http://www.flickr.com
Muszą robić określone przerwy, podczas jakich mają przymusowe postoje, a w czasie kiedy mogą jechać, to muszą ten czas maksymalnie wykorzystać. Z tego też powodu jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o ciężarówki jest ich odpowiednia niezawodność, bo każda nieprzewidziana awaria i wiążąca się z tym naprawa może za sobą nieść duże komplikacje. Współczesne ciężarówki są projektowane tak, żeby mogły bez problemów wytrzymać milion kilometrów.

Jak uważasz? Czy opisywany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły (https://ejeas.pl/interkomy-dla-sedziow/) tu.

Lecz żeby taka sytuacja miała miejsce, to koniecznym warunkiem jest regularne pilnowanie stanu technicznego auta, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się zdarzyć. Więcej w temacie odnajdziesz tu: blog.

Jeżeli już się jednak jakaś awaria przytrafi, to trzeba przede wszystkim się postarać, aby w miarę możliwości jak najszybciej samochód naprawić. Niezwykle przydatna w tym może być pomoc drogowa TIR, taka usługa jest coraz popularniejsza na naszych drogach. W wielu przypadkach doświadczony mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia jest w stanie naprawić popsutą ciężarówkę bezpośrednio w miejscu awarii, bez przymusu holowania auta do warsztatu. Wtedy postój nie powinien długo trwać i po naprawie można ruszać dalej w dalszą trasę. Zobacz: sprawdzona naprawa naczep.


Tiry, transport
Author: iStock
Source: T.S.H. POLMAR
Nieco odmiennie sytuacja będzie wyglądała, jeśli stanie się coś z naczepą. Tu okazuje się niekiedy, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wymontowania jakiś części albo ich dokładnego zespawania. Z technicznych powodów okazać się może, że nie da się tego zrobić w miejscu awarii. I w takiej sytuacji koniecznie będzie zawiezienie naczepy do warsztatu, w którym wszystko będzie można odpowiednio naprawić.

Tags: samochody, ciężarówki, pomoc drogowa