Chip tuning pozwala nam powiększyć moc naszego silnika

Posted on

Audi RS7
Author: Wheels ON
Source: http://www.flickr.com
Na naszych jezdniach przydarza się wiele wypadków. Zazwyczaj słyszy się, że powodem było picie alkoholu przez kierującego, zbyt duża prędkość jazdy, brawura. Dlatego należy poczytać o tym, w jaki sposób mamy szansę go ulepszyć, jakie przemiany pozwolą nam osiągnąć oczekiwane rezultaty przy równoczesnym zachowaniu samochodu w odpowiednim stanie. Wielkim powodzeniem raduje się cały czas chip tuning, a więc przemiana w ustawieniach oprogramowania, która zezwala nam na powiększenie mocy silnika, przez oddziaływanie na sterownik tego silnika.

Dzięki takiej zmianie nie tylko możemy zwiększyć moc naszego pojazdu, lecz również na nowo określić punkt obrotowy silnika, więc może się okazać, że będziemy bardziej usatysfakcjonowani z naszego samochodu, który z zewnątrz cały czas będzie prezentował się dosyć niepozornie, mimo że pod maską będzie ukrywał sporą moc. Niezwykle istotne są sprawy podstawowe – czyli opony. Choćby dobre opony Michelin świetnie się sprawdzą. Ważne jest, żebyśmy nie zapomnieli o tym, że w naszym kraju przydatne są zarówno opony na lato jak i zimowe.

Tak zwane całoroczne nie spełniają swojego zadania odpowiednio, nie możemy o tym zapomnieć. Zwykle na przykład opony Dębica możemy nabyć po promocyjnych cenach – dowiadujmy się w czasie lata czy czasem sklepy nie planują promocji, bo możemy trafić na absolutnie doskonałe egzemplarze za nieduże pieniądze. O wiele lepiej opony na zimę nabyć latem, a letnie zimą.
Sportowe auto
Author: Michael King
Source: http://www.flickr.com
Przy takich zmianach w oprogramowaniu musimy być niesamowicie ostrożni, tak aby czasami nie przeholować oraz nie dopuścić do zniszczenia naszego wozu.

Przez to z takimi sprawami należy się skierować do specjalistów, którzy we własnych warsztatach dokonują takich tuningów i którzy mają w tym właściwą wprawę. Jeżeli wszystko zostanie w właściwy sposób przeprowadzone, to mamy szansę stać się przekonani, że nasz wóz będzie funkcjonował tak jak chcieliśmy, a z drugiej strony, że nic nie wpłynie źle na jego sprawność. Najistotniejsze mimo wszystko jest tutaj to, aby wiedzieć ile rezerwy pozostawili producenci przy ustawianiu mocy takiego silnika oraz ile z tej rezerwy mamy szansę wziąć, aby moc była satysfakcjonująca. Nie zapominajmy również o właściwych felgach i o dopasowanych nakrętkach. Sposób mocowania opony musi być bardzo bezpieczny, gdyż jeśli odpadnie ono w czasie jazdy, nawet przy niewielkiej prędkości mogą grozić nam poważne konsekwencje.

Zazwyczaj dobre opony Bridgestone czy podobne markowe mają własny system montażu, więc upewnijmy się, że wszystko będzie zrobione właściwie. Najlepszym pomysłem dla laika jest zakup jedynie popularnych chipów samochodowych i tych sprawdzonych przez sporą liczbę kupujących. Chip tuning nie musi być zbyt drogi, jeżeli ktoś wie gdzie go dobrze szukać.

Tags: zmiany, pieniądze, producenci, felgi